Rozmowa z Dianą Brzezińską [video]

Rozmowa z Dianą Brzezińską [video]

Diana Brzezińska była gościnią kolejnego odcinka Pana od książek. Rozmawialiśmy w kawiarni Centrum Dialogu Przełomy, a za szybą rozpościerał się widok na Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, gdzie pracuje jeden z bohaterów serii powieściowej tej autorki.

Brzezińska debiutowała już w 2017 roku obyczajową powieścią „Carpe diem”, ale pod pseudonimem „Diane Rose”. Jednak już kryminały „Będziesz moja” (2019) i „Zaufasz mi” (2020) ukazały się pod prawdziwym nazwiskiem. Ta pierwsza była tylko wprawką, z której lekcja pozwoliła na dalsze działania. Jej książki są mieszanką kryminału i romansu (z naciskiem raczej na to pierwsze). Głównymi bohaterami są policjant Krystian Wilk oraz psycholożka Ada Czarnecka.

To nie przypadek, że spod ręki autorki wychodzą właśnie kryminały. Brzezińska jest z wykształcenia prawniczką i pracuje w zawodzie. To pewna tendencja w Polsce, bo również absolwentami prawa są m.in. Remigiusz Mróz i Paulina Świst. Psychologia jest jedną z pasji autorki. Interesują ją mechanizmy pchające do zbrodni i samobójstw. Analiza tych zagadnień pojawia się w powieściach.

Cykl z tymi bohaterami na mieć pięć tomów. Trzeci ukaże się jeszcze w tym roku. Autorka ma kolejne literackie i około literackie plany. W rozmowie jeszcze ich nie zdradza, bo po prostu ma takie ustalenia z wydawnictwem. Pozostaje czekać i obserwować działania Diany Brzezińskiej. Ja wiem, ale też nie powiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.