Rozmowa z Michałem Rembasem [video]

Rozmowa z Michałem Rembasem [video]

Moim kolejnym gościem w cyklu Pan od książek był znany przewodnik szczeciński, historyk i autor wielu publikacji o naszym mieście – Michał Rembas.

Spotkaliśmy się z okazji wydania trzeciej części „Podziemnego Szczecina”. Michał Rembas, wraz z Izabelą Rosą-Grygorowicz i Andrzejem Kraśnickim jr. przedstawiają nam tajemnice kryjące się pod ziemią naszego miasta, a wiemy, że Szczecin kryje w sobie wiele takich miejsc. Zazwyczaj są to poniemieckie schrony z okresu drugiej wojny światowej, ale nie tylko, o czym autor mówi w rozmowie.

Michał Rembas to także autor innych serii, jak „Cuda na fasadach”, w której przedstawia detale szczecińskich budynków. Sami często, w pędzie życia codziennego, nie widzimy szczegółów, które nas otaczają. Szczecin kryje i tu wiele bardzo ciekawych elementów.

Autor planuje kolejną część tej serii, a w planach a jeszcze przewodnik dla zakochanych i przewodnik po szczecińskich cmentarzach, o których to publikacjach zdradza nam kilka ciekawostek. Michał na pewno potrafi zainspirować do popatrzenia na miasto w zupełnie inny sposób, do czego i ja Was zachęcam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.