Rozmowa z Romanem Czejarkiem [video]

Rozmowa z Romanem Czejarkiem [video]

Dziennikarz, prezenter radiowy, pisarz, fantastyczny rozmówca i gawędziarz, a przede wszystkim miłośnik naszego regionu – Roman Czejarek, to kolejny gość w cyklu Pan od książek.

Rozmowa odbyła się w byłej fabryce Junaka, co było nawiązaniem do ostatniej książki Czejarka, czyli trzeciej części Sekretów Szczecina poświęconej PRL-owi. Autor ma w dorobku książki właśnie o sekretach Szczecina, Pomorza Zachodniego, ale też o słynnym programie Lato z Radiem i wiele, wiele innych. W rozmowie opowiada również o swojej domowej bibliotece. W rozmowie poruszyliśmy temat korzeni Romana Czejarka. Historia jego rodziny to prawdziwa plątanina dróg, przypadków i zbiegów okoliczności. Wy wiecie jak poznali się Wasi dziadkowie? Albo jacy byli ich rodzice?

Sekrety naszego regionu są przeróżne i warto je poznawać. Dzięki historiom wyciągniętym przez Czejarka możemy spostrzec rolę i udział naszych lokalnych bohaterów w światowej historii. Inne historie obalają mity, które budowane są przez nasz wewnętrzny sentymentalizm. Z Czejarkiem możecie wniknąć w tkankę naszego regionu, do czego serdecznie zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.